Blackjack u polskich bukmacherów – gdzie typować grę karcianą?

Blackjack stanowi jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Słynąca ze swojej obecności w kasynach, od pewnego czasu zaczyna podbijać zagraniczny rynek bukmacherski. Kwestią czasu było zawitanie jej również do polskich bukmacherów. Gdzie ją typować, czy jest to legalne i jakie są jej zasady? To tylko niektóre z kwestii, które poruszymy w naszym poradniku.

blackjack w polsce legalnie
Legalna gra w Blackjack u Polskich bukmacherów online

Gdzie legalnie obstawiać Blackjacka?

Na samym początku trzeba wyjaśnić podstawową kwestię: typowanie nie jest równoznaczne z graniem i jako takie może być oferowane poza jedynym zalegalizowanym przez rząd kasynem. W związku z tym bukmacherzy mają wolną rękę we wprowadzaniu Blackjacka do własnej oferty – do czasu, kiedy typerzy mogą zaledwie obserwować rozdania i obstawiać ich konkretne wyniki (opcje bukmacherskie na Blackjacka zaprezentujemy w dalszej części poradnika).

Obecnie z takiej możliwości skorzystał jedynie bukmacher forBET, który stosunkowo niedawno wprowadził do swojej oferty usługę gier karcianych – odpowiedź na coraz popularniejsze Betgames od STS, w którym można obstawiać legalny poker, wojnę czy bakarat. Można więc powiedzieć, że chcąc typować Blackjacka jesteśmy zmuszeni zarejestrować się właśnie u niego. Co bardzo wygodne, gra toczona jest tu na żywo i w trybie całodobowym – jedno rozdanie trwa zaledwie kilka minut, więc bez problemu możemy do niego dołączyć w niemal dowolnej chwili.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

Blackjack w forBET – zasady obstawiania

Blackjack w forBET rozgrywa się na dokładnie takich samych zasadach, jak w rzeczywistości, z jedną różnicą: obaj z graczy biorących udział w rozdaniu są wirtualni, a w rozgrywce nie bierze udział krupier (ten jedynie przeprowadza symulację). Głównym założeniem gry w Blackjacka jest pozyskanie takich kart, których wartość będzie jak najbardziej zbliżona 21. Nie można przy tym przekroczyć tej wartości, gdyż jest to równoznaczne z przegraną. Wartość punktowa kart przedstawia się następująco:

 • as to jeden punkt,
 • walet to dwa punkty,
 • dama to trzy punkty,
 • król to cztery punkty,
 • karty 2-10 to tyle punktów, ile wynosi ich wartość (2-10).

Jedno rozdanie, trwające od 2 do 5 minut, składać się może (ale nie musi) z kilku etapów:

 1. Krupier rozdaje po dwie karty każdemu z wirtualnych graczy – ich wartość jest sumowana.
 2. Jeżeli nie zostanie spełniony żaden z warunków, krupier dokłada jedną kartę, ale tylko graczowi, którego wartość punktowa jest mniejsza niż 17.
poker online w polsce
Legalne obstawianie gier karcianych w Betgames STS

Możliwe jest wystąpienie kolejnych etapów – krupier dokłada bowiem karty do momentu, kiedy osiągnięte zostanie rozstrzygnięcie (ale jeden gracz może mieć maksymalnie 5 kart), a zatem do momentu, gdy:

 1. Na pierwszym etapie któryś z graczy zdobędzie dwa asy – to tak zwany “złoty punkt”, który gwarantuje mu wygraną.
 2. Obaj gracze posiadają przynajmniej 17 punktów na koncie – może to być już po pierwszym etapie, ale równie dobrze można to osiągnąć po piątym. Wszystko zależy od ułożenia kart.
 3. Któryś z graczy przekroczy wartość 21 – jest to tak zwany bust, który sprawia, że gracz automatycznie przegrywa rozdanie.

Opcje bukmacherskie na Blackjacka w forBET

W Blackjacku forBET daje nam możliwość korzystania z wielu różnych opcji bukmacherskich. Podobnie, jak w każdym innym obstawianiu na żywo, dostęp do wielu z nich mamy wyłącznie w określonych momentach rozdania (wtedy, kiedy jest możliwe ich wystąpienie). Do tych opcji zalicza się:

 • typowanie zwycięzcy lub remisu, a zatem wskazywanie na konkretnego gracza, któremu uda się wygrać (niezależnie od tego, w jaki sposób), albo też wyniku remisowego;
 • typowanie pojawienia się busta, czyli wskazywanie, czy któryś z graczy przekroczy granicę 21 punktów i tym samym przegra;
 • typowanie braku busta – obstawianie tego, że rozdanie rozstrzygnie się w standardowy sposób, a zatem przez porównanie ostatecznej punktacji;
 • wskazanie wygranej punktowej, a zatem tego, ile punktów będzie miał zwycięzca konkretnego rozdania (od 17 do 21);
 • wskazanie wygranej kartowej, a więc tego, ile kart będzie trzeba wyciągnąć, aby doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Część ze wspomnianych przez nas powyżej opcji jest dostępna nie tylko w modelu ogólnym, ale i indywidualnym. Biorąc więc jako przykład pojawienie się busta możemy postawić na ogólnie pojawienie się go w rozdaniu, ale też na to, czy konkretny gracz się go dopuści. Oczywiście ta pierwsza opcja jest bezpieczniejsza (bo zwiększa szansę na zwycięstwo), jednak druga pozwala nam zarobić więcej.

Kursy na każdą z opcji zależą od momentu w rozdaniu oraz oczywiście prawdopodobieństwa wystąpienia wskazywanego wyniku (im mniejsze, tym większą wygraną jesteśmy w stanie osiągnąć) – na jednym kuponie możemy zamieścić kilka typów.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Najlepsi bukmacherzy