Czy można obstawiać u nielegalnych bukmacherów?

Nielegalne firmy bukmacherskie cieszą się w Polsce w dalszym ciągu sporą popularnością. Dlaczego, skoro w chwili obecnej na polskim rynku działa całkiem sporo polskich, w pełni legalnych bukmacherów, którzy mają bardzo atrakcyjne propozycje dla swoich graczy? W związku z tym, iż nielegalni bukmacherzy nie płacą podatków do polskich urzędów skarbowych, to są w stanie zaproponować swoim graczom lepsze warunki. Obstawianie u nielegalnych bukmacherów nie jest jednak decyzją mądrą, ponieważ szybko mogą nas za to spotkać bardzo przykre konsekwencje prawne. Co może grozić nam za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów? Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w niniejszym artykule. 

lista nielegalnych bukmacherów
Czy można obstawiać zakłady u nielegalnych bukmacherów?

Nielegalny bukmacher w Polsce – definicja

Legalny, czy może jednak nielegalny? Sporo osób w dalszym ciągu ma duży problem z odróżnieniem legalnych bukmacherów od tych, którzy świadczą swoje usługi w sposób nielegalny. Warto wiedzieć, że w 2017 roku zaszło mnóstwo zmian w funkcjonowaniu polskiego rynku bukmacherskiego. Polski ustawodawca uchwalił nowelizację ustawy antyhazardowej, która nałożyła na działające w naszym kraju firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Zdecydowana większość zagranicznych bukmacherów nie chciała zgodzić się na nowe zasady funkcjonowania. Część z nich całkowicie wycofała się z polskiego rynku. Byli jednak i tacy bukmacherzy, którzy podjęli decyzję, iż zaczną działać w sposób niezgodny z przepisami. 

Zgodnie ze znowelizowaną zasadą antyhazardową, legalnym bukmacherem jest dzisiaj taka firma, która posiada specjalny certyfikat uzyskany od Ministerstwa Finansów. Procedura związana z otrzymaniem tego pozwolenia nie jest prosta, dlatego wiele firm bukmacherskich zza granicy preferuje funkcjonowanie “na czarno”. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż osobom korzystającym z usług takich nielegalnych bukmacherów grozi szereg przykrych konsekwencji prawnych.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

Mowa tutaj przede wszystkim o niezwykle wysokich grzywnach finansowych ale nie tylko. Niektórzy gracze omijają ustawę antyhazardową – zmieniają adres VPN w przeglądarce i obstawiają zakłady w sposób niezgodny z przepisami prawa. Warto jednak wiedzieć o tym, iż służby szybko mogą dojść do tego, kto obstawia nielegalne zakłady, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie. 

Jak można scharakteryzować nielegalnych bukmacherów w Polsce? W wielu przypadkach są to marki, które w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością wśród polskich graczy. W dalszym ciągu mnóstwo osób poszukuje w internecie informacji o takich nielegalnych bukmacherach jak Expekt, Bet365, Betclic (dzisiaj już z licencją).  Wielu graczy przeszukuje internet, aby sprawdzić, czy zagraniczni bukmacherzy podjęli decyzję o powrocie do grona legalnych bukmacherów. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jakiś czas pojawiają się plotki o tym, iż wybrani zagraniczni bukmacherzy starają się o powrót na polski rynek i kuszą graczy bonusami i promocjami. Niestety, z reguły okazują się one nieprawdą. To dziwne biorąc pod uwagę fakt, iż Polacy bardzo chętnie korzystali z ich usług i byli dla nich jedną z najważniejszych grup klientów. Oprócz tego, zagraniczni bukmacherzy parę lat temu bardzo mocno angażowali się w działalność sponsorską.

Dla przykładu: Expekt zajmował się sponsorowaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, a twarzą tego nielegalnego dziś bukmachera był prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Bet at Home sponsorował skoki narciarskie, zaś Unibet pierwszą ligę piłkarską. Mimo tego, żaden z wymienionych tutaj bukmacherów nie podejmuje w tej chwili żadnych starań w celu powrotu na polski rynek zakładów bukmacherskich. 

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Najlepsi bukmacherzy