Jak rozpoznać legalnych bukmacherów w Polsce?

Rozpoczynając przygodę z obstawianiem meczów, warto jest na starcie trochę o tym poczytać. Od 2017 roku w naszym kraju obowiązuje nowa Ustawa Hazardowa, która zamieszała w dotychczasowym świecie gier hazardowych. Od tego momentu jasne stało się to, kto może organizować zakłady, kto nie, a także co musi być spełnione, żeby być uznanym za legalny podmiot. Jak rozpoznać legalnych bukmacherów? Na co zwracać szczególną uwagę i gdzie można obstawiać kupony? Za moment odpowiemy na powyższe pytania.

Jak rozpoznać legalnych bukmacherów
Jak rozpoznać legalnych bukmacherów w Polsce?

Licencja na organizowanie zakładów bukmacherskich

Główną zasadą, która obowiązuje od ponad trzech lat, to posiadanie licencji przyznawanej przez Ministerstwo Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Firmy, które nie dostosują się do zasad nie mogą działać w sposób zgodny z prawem. Żeby takie pozwolenie otrzymać, firmy bukmacherskie muszą spełnić szereg wymogów postawionych przez władzę. Są to między innymi:

  • Odprowadzanie podatków do polskiego Skarbu Państwa
  • Strona internetowa bukmachera musi być całkowicie w języku polskim
  • Gracze muszą być sprawdzani, czy mają ukończone 18 lat
  • Każdy kupon musi być opodatkowany
  • Siedziba bukmachera musi mieścić się w naszym kraju

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

Gdy wszystkie powyższe aspekty zostaną spełnione, bukmacherzy mogą ubiegać się o otrzymanie zezwolenia. Na ten moment dokładnie 18 podmiotów posiada licencję i może organizować zakłady bukmacherskie w Polsce. Jakie to firmy – powiemy nieco później.

Co świadczy o legalności bukmachera w Polsce?

Tak naprawdę określić to, czy dany bukmacher jest legalny, można po samym wejściu na ich stronę internetową, bądź do punktu naziemnego. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania poszczególnych bukmacherów?

  • Weryfikacja konta

Przede wszystkim, chcąc rozpocząć obstawianie, musicie dokonać rejestracji konta. Należy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym należy podać swoje dane osobowe oraz dane do konta. Następnie, jeśli chcecie mieć pełny dostęp do usług oferowanych przez bukmachera, trzeba przejść weryfikację konta bukmacherskiego. Chodzi w niej o wysłanie skanu swojego dowodu osobistego, który potwierdzi, czy podane przez was dane są prawdziwe czy nie. Jeśli taki proces weryfikacyjny jest dostępny u bukmachera, to jest 99% szans, że firma ta działa legalnie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Bonusy i promocje

Tylko legalne firmy bukmacherskie rozdają bonusy i promocje – zarówno w ofercie powitalnej, jak i stałym graczom. Każdy z nich ma określony specjalny regulamin dotyczący warunków obrotu i wymogów kursowych. Właśnie bonusami startowymi bukmacherzy najczęściej przyciągają uwagę wszystkich zainteresowanych obstawianiem.

  • Stacjonarne punkty

Jeśli chcecie wiedzieć, jak rozpoznać legalnych bukmacherów, to niewątpliwie 100% pewności da wam stacjonarny punkt takiej firmy. Żaden nielegalnie działający podmiot nie pozwoliłby sobie otworzyć salonu w centrum miast, ponieważ grożą za to ogromne kary. Wszystkie firmy posiadające salony naziemne działają legalnie i nie ma tutaj dwóch zdań, żeby było inaczej.

polskie zakłady bukmacherskie
Betfan darmowy bonus + obstawianie bez podatku od gier
  • Numer licencji

Wracając jeszcze na moment do stron internetowych bukmacherów. Na każdej z nich na samym dole lub w zakładce „O nas” znajdziemy numer licencji, datę jej otrzymania oraz kapitał zakładowy. Wtedy również będzie jasność, że dane firmy bukmacherskie otrzymały zezwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych.

Udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich

Gdy wprowadzone zostały odpowiednie zasady, które należało spełnić, żeby móc dalej legalnie działać w branży, część bukmacherów – szczególnie zagranicznych – nie otrzymała zezwoleń na dalszą działalność w naszym kraju. Wtedy powinny one zniknąć z naszego rynku, ponieważ inaczej groziły im spore sankcje. Największe europejskie marki oczywiście tak zrobiły i tacy bukmacherzy jak Bet365, Betclic czy bwin zniknęły z polski i stały się nielegalnymi bukmacherami w naszym kraju.

Do tego władze naszego kraju powołały specjalny organ – Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Pracownicy tej strony niemal codziennie blokują kilka kolejnych stron związanych z grami hazardowymi. Na ten moment w zestawieniu widnieje już kilkanaście tysięcy stron, których cały czas przybywa.

superbet kod promocyjny
Nowy bukmacher bez podatku Superbet

A co w przypadku, gdy typerzy z terytorium naszego kraju obstawiają w nielegalnych źródłach? Grając w takich firmach można mieć spore problemy z prawem. Przede wszystkim będzie trzeba zapłacić karę odpowiadającą dziennym stawkom ustanowionych przez sąd – taka kara może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych grzywny. Do tego będziecie zobowiązani zwrócić wszystkie wygrane, które udało wam się poprawnie wytypować. W ostateczności można trafić nawet do więzienia, ponieważ prawo przewiduje również takie sytuacje. Właśnie dlatego – jeśli już jesteście zdecydowani na obstawianie – to zachęcamy – róbcie to u naszych legalnych bukmacherów. Ich oferty w większości stoją już na bardzo wysokim poziomie.

Legalni bukmacherzy w Polsce – aktualna lista

Kończąc już temat firm bukmacherskich w naszym kraju – przedstawimy pełną listę zakładów bukmacherskich, które oferują obstawianie 100% legalne. Gdzie zatem możecie obstawiać?

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Najlepsi bukmacherzy