Jak skutecznie obstawiać zakłady na żywo?

Okazuje się, że rozmaite wydarzenia mogą być obstawiane nie tylko przed ich rozpoczęciem. Wszak nic w sumie nie stoi na przeszkodzie, by obstawiać również zakłady na żywo. Taka opcja jest dostępna w każdej szanującej się firmie bukmacherskiej w Polsce. Jak się do tego wszystkiego przygotować? Co jest niezbędne, by regularnie wygrywać pieniądze w trybie live?

jak obstawiać zakłady na żywo
Jak dobrze obstawiać zakłady na żywo?

Dlaczego zakłady na żywo są popularne w Polsce?

Statystyki pokazują, że coraz więcej typerów decyduje się obstawiać właśnie live. I nie wyłącznie dlatego, że spóźnili się wytypować konkretne wydarzenie przed jego rozpoczęciem (chociaż pewnie i takie przypadki się zdarzają). W głównej mierze chodzi o to, że typowanie live daje większe pole do manewru. Według wielu ekspertów łatwiej jest po prostu wygrywać pieniądze w firmach bukmacherskich. Nie da się ukryć, że nawet najlepsza analiza może się nie przydać, jeśli szybko wydarzy się jakieś niespodziewane wydarzenie. Może to być np. czerwona kartka, rzut karny itp. W takiej sytuacji trzeba na nowo oszacować potencjał obu klubów.

Nierzadko jest tak, że wszystko dokładnie przeanalizowaliśmy, ale konkretna ekipa gra o wiele poniżej oczekiwań. Wtedy po prostu niestety przegrywamy pieniądze, ponieważ nie udało nam się tego przewidzieć. A grając live możemy szybko zareagować na takie właśnie kwestie. Jeśli gospodarze weszli w mecz zdecydowanie słabiej (niż można się było tego spodziewać), to może zatem warto postawić na o wiele lepiej prezentujących się rywali? Oczywiście, warto nie tylko grać live, ale przede wszystkim mieć dostęp do konkretnych potyczek. Suche wyniki często nie oddają do końca tego, co aktualnie dzieje się na placu gry.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

Może być tak, że gospodarze co prawda remisują ze swoimi rywalami, ale mają przygniatającą przewagę. Co rusz stwarzają sobie sytuacje pod bramką przeciwników. W takim momencie można np. postawić na to, że niedługo goście stracą pierwsze trafienie. A suchy wynik 0:0 tak naprawdę niewiele mówi. Niektórzy mogą nawet wywnioskować (co jest bardzo logiczne bez oglądania danej potyczki), że po prostu obie ekipy prezentują dość zbliżony potencjał, a rezultat może zaraz iść tak naprawdę w dwie strony. Jeśli zatem będziesz nie tylko grał live, ale także oglądał konkretne potyczki, to będzie Ci łatwiej przewidywać finalne rozstrzygnięcia.

Wybierz konkretne dyscypliny do obstawiania

Jak krok po kroku przygotować się jednak do obstawiania zakładów na żywo? Na pewno warto na samym początku wyselekcjonować jedną lub maksymalnie dwie dyscypliny. Nie ma sensu zbyt mocno szarżować na tej płaszczyźnie. Warto być bowiem ekspertem od danej dyscypliny niż typować wszystko. Dlaczego? Pamiętaj, że w firmach bukmacherskich pracują fachowcy. Są oni odpowiedzialni m.in. za wystawianie kursów. Także na live. To eksperci, którzy wiedzą np. wszystko o danej lidze. Musisz zatem być minimum tak samo dobry, by im dorównać i tym samym regularnie wygrywać pieniądze.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jeszcze jest w tym momencie istotne? Na pewno taka sprawa, że obstawiając tylko starannie wyselekcjonowane sporty możesz łatwiej zgromadzić wszystkie niezbędne informacje. Warto na pewno wcześniej wybrać, które spotkania będziesz typował. Następnie ważna jest analiza. Czasami nie wszystko dzieje się tak, jak przypuszczaliśmy. Niemniej jednak bez dokładnej analizy potencjału konkretnych klubów albo zawodników trudno jest oczekiwać (w dłuższej perspektywie) regularnych wiktorii. Mając bardzo dużo wiedzy na temat danego wydarzenia (które będziesz grał live) będzie Ci o wiele łatwiej podejmować potem słuszne decyzje. A czas reakcji ma spore znaczenie w trybie na żywo.

Ustal plan na grę live

Warto mieć strategię na grę. Obstawiasz zakłady bukmacherskie i niedługo grać spotkania live? W takiej właśnie sytuacji musisz przyjąć pewne założenia. M.in. dotyczące poświęconego czasu. Nie możesz siedzieć przed komputerem zbyt długo. To na pewno nie wpłynie dobrze na poziom koncentracji. Zaplanuj sobie sesję, która będzie trwała np. maksymalnie kilkadziesiąt minut. Może ona dotyczyć jednego spotkania piłkarskiego lub tenisowego. Czas to tylko jedna z bardzo istotnych spraw. Warto ustalić sobie również limity pieniężne. Oceń, ile ewentualnie możesz stracić. Warto bowiem zawsze zakładać czarny scenariusz. Oczywiście, to nie oznacza, że tak się właśnie stanie. Trzeba być jednak na wszystko przygotowanym.

betfan bonus bez depozytu
Betfan darmowy bonus + obstawianie bez podatku od gier

Gdyby rzeczywiście danego dnia Ci nie szło, to po prostu odpuść. Założyłeś sobie górny limit w wysokości 50 PLN? Przegrałeś? W takim razie nie ma sensu odgrywać się na siłę… Często jest bowiem tak, że (szczególnie niedoświadczeni typerzy tak mają) gramy pod wpływem emocji. Nie postępujemy racjonalnie, a nasze wskazania nie są słuszne. Przez to nie tylko nie odrabiamy strat, ale nawet… przegrywamy jeszcze więcej pieniędzy. Warto zatem wszystko sobie dokładnie zaplanować (także pod kątem granych kursów), a potem trzeba się tego trzymać.

Sprzęt komputerowy i internet – to też ma znaczenie

Gracze, którzy chcą obstawiać zakłady na żywo nie mogą zapominać o tym aspekcie, który z pozoru wydaje się mało istotny. Liczy się to, by posiadać nie tylko odpowiednio dużo wiedzy na temat danej dyscypliny itp. Nie można zapominać także o dobrym sprzęcie komputerowym. Tak samo warto zadbać o solidne, stabilne połączenie internetowe. Dzięki temu gra będzie bowiem bardzo płynna i stabilna, a to w obstawianiu live jest niezwykle istotne.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Najlepsi bukmacherzy