Podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich – które każdy typer powinien znać!

Wielu graczy często traci dużo pieniędzy, ponieważ nie wiedzą, jaki rodzaj zakładu jest najlepszy wybrać odpowiedniego typu dla swojego typu. Jakie są więc rodzaje zakładów, które warto znać? O tym dowiesz się już za chwilę!

Podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich – które każdy typer powinien znać!

Zakłady Solo

Oczywiście prawie każdy zna ten rodzaj zakładu. Jeśli chodzi o single, większość graczy zaczyna od nich. Zwykle polega na tym, że obstawiasz, czy dana drużyna wygrywa lub przegrywa w danym wydarzeniu sportowym. Jeśli oczywiście stawiamy na dwa możliwe rozwiązania, zwykle szansa na wygraną wynosi około 1/2.

Zakłady akumulowane

Te zakłady obejmują co najmniej 2 zakłady i maksymalnie 12 typów na jednym kuponie. Wszystkie kursy na wszystkie zakłady sumują się, a jeśli uda Ci się wygrać, możesz wygrać dużo pieniędzy przy niewielkim wkładzie własnym. Niebezpieczeństwo kumulacji zakładów polega na tym, że jeśli nie możemy poprawnie postawić zakładu na jedno lub więcej wydarzeń na całym kuponie, wtedy cały zakład zakończy się niepowodzeniem. Powinieneś także powiedzieć sobie, że za każdym razem, gdy stawiasz zakład, Twoje szanse na wygraną są zmniejszone. Po dodaniu dwóch wydarzeń do kuponu – szansa na wygraną spada z 1/2 do około 1/3 – i tak dalej. Dlatego przed postawieniem tego typu zakładu powinieneś również rozważyć, czy naprawdę chcesz obstawić.

STS najlepszy bonus bez depozytu
STS najlepszy bonus bez depozytu

Zakłady na handicap

Z definicji jest to dodanie lub ujęcie punktu przez bukmachera na początku gry. Celem tego typu zakładów jest zrównoważenie środowiska konkurencyjnego każdej drużyny. Krótko mówiąc, hasłem „handicapów” jest wyrównywanie szans słabych drużyn. Na polskim rynku często na liście bukmacherów pojawiają się przeszkody europejskie, a czasem nawet azjatyckie.

Zakłady 1X2

Najpopularniejszym zakładem piłkarskim jest 1X2, możemy wybrać trzy sposoby rozwiązania tego typu zakładów. Jedna to wygrana gospodarzy, druga to remis, a ostatnia opcja to wygrana na wyjeździe. Zakłady 1X2 to najpopularniejszy zakład w meczach piłki nożnej. W koszykówce stają się coraz bardziej popularne, ale to piłka nożna oferuje najbardziej przewidywalną okazję w obstawianiu 1X2 – w końcu legalni bukmacherzy zarabiają właśnie na tym najwięcej.

Zakłady O/U

Te zakłady sportowe są oparte na wynikach szacowania liczby trafień w danej grze. W przypadku piłki nożnej, hokeja czy piłki ręcznej stawiamy na bramkę. Ostatnio gracze coraz częściej stawiają zakłady tego typu. Krupier ustala kursy indywidualnie dla danego wydarzenia. Gracz, który zdecyduje się postawić na tego typu zakład, powinien również zapoznać się ze statystykami drużyny, na którą jest skłonny postawić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy istnieją jeszcze inne rodzaje zakładów?

Oczywiście, że tak. Możesz założyć, że istnieje wiele innych rodzajów zakładów bukmacherskich, ale my podajemy w naszym poradniku tylko kilka najpopularniejszych. Dlatego pamiętaj, że warto poszerzać swoją wiedzę bukmacherską o nowe techniki i sposoby obstawiania!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Najlepsi bukmacherzy